×

بیشتر بدانیم

مدیریت فروش با CRM | مزایای مدیریت فروش چیست

مدیریت فروش با CRM | مزایای مدیریت فروش چیست

هر کسب‌وکاری برای توسعه و ادامه فعالیت خود به هزینه هایی نیاز دارد، همین امر باعث شده است تا مدیریت فروش در کسب‌وکار ها از اهمیت بالایی برخوردار باشد. سیستم CRM دقیقا برای همین به وجود آمده است که بتواند به کسب‌وکار ها کمک کند تا فروش خود را افزایش و مشتریان خود را مدیریت کنند. در این مقاله یاد خواهیم گرفت که برای ایجاد یک فرآیند تولید سودمند چه باید کرد و از نرم افزار CRM چگونه برای افزایش فرصت های فروش استفاده کنیم. پس اگر علاقه‌مند به مبحث فروش هستید این مطلب را از دست ندهید.

مدیریت فروش چیست؟

مدیریت فروش را میتوان بخشی از ترکیب بازاریابی سازمانی دانست. این کار بیشتر با استراتژی های فروش کالا یا خدمات سروکار دارد و تمامی فرآیند های فروش از جمله قیمت گذاری، فروش کالا، عملکرد توزیع و برنامه ریزی، نظارت و کنترل پرسنل برای دستیابی به اهداف مطلوب به عهده مدیر فروش است. یکی از مهمترین وظایفی که شما به عنوان یک مدیر فروش دارید. راه اندازی و اجرای یک فرآیند فروش برای کسب‌وکارتان است. در ادامه به ایجاد روند فروش مناسب برای کسب‌وکارتان میپردازیم.

فرآیند فروش چیست

فرآیند فروش چیست؟

اگر بخواهیم فرآیند فروش را خیلی ساده و کوتاه تعریف کنیم:

هر مشتری که خریدی انجام میدهد باید از یک سری مراحل خرید عبور کند، به هر کدام از این مراحل که افراد در فرآیند خرید طی میکنند فرآیند فروش نامیده میشود. روند فروش با تماس شروع میشود و در نهایت با فروش پایان میابد. البته که مشاغل ها یکسان نیستند و ممکن است استراتژی و مراحل فروش هر یک با دیگری متفاوت باشد. در کل، فرآیند فروش شما باید سفر خریدار را تکرار کند و برای همه مشتریان نیز کاملا واضح و روشن باشد. شما به عنوان یک مدیر فروش یا کسب‌وکار باید فرآیندی را برای فروش تعریف کنید که مطمئن باشید برای هر مرحله اهداف مشخصی دارید و بدون هیچ مانعی منجر به جریان در سیستم می‌شود.

مزایای فروش در عصر دیجیتال

مزایای فروش در عصر دیجیتال

فروش مانند سایر جنبه های تجاری طی سالیان اخیر تعقیر شکل داده است و در خرید مشتریان تعقیرات زیادی بوده است. مشتریان دیگر منتظر نخواهند بود که توسط کسی راهنمایی شوند، تحقیقات نشان داده است که حدود 81 درصد از خریداران قبل از خرید، خرید آنلاین انجام میدهند، بنابراین بسیار مهم است که تیم های فروش دقیقا در همان جایی باشند که مشتریان خود هستند.

هنگامی که کسب‌وکار شما دیجیتالی میشود. شما باید از این الگو ها پیریوی کنید. از تحقیق درمورد اطلاعات مشتری، تا پیش بینی امکان انجام معامله، ابزار فروش دیجیتال امروزی پتانسیل زیادی برای تاثیر مثبت بر روی بازگشت سرمایه تجاری دارد. در کل عصر دیجیتال راه های مختلفی را برای همکاری تیم های فروش با مشتریان باز کرده است.

سیستم CRM در مدیریت فروش به شما کمک میکند

سیستم CRM، مثل یک مدیر فروش

"اگر در CRM نباشد، پس اتفاق نیوفتاده است."

فروش کلی به معنای بدسن آوردن داده های مناسب در زمان مناسب است و سیستم های مدرن CRM با تهیه یک فرآیند فروش سازمان یافته برای هر مشاغل، توانایی انجام این کار را به میزان قابل توجه ای بهبود بخشیده است. همچنین، هر اطلاعاتی که وارد چرخه کسب‌وکار شما میشود و بعد از مدتی خارج میشود در سیستم CRM ثبت میشود تا در هنگام معامله با مشتریان، هیچ اطلاعات کلیدی را از دست ندهید. به عنوان مثال، با در اختیار داشتن سیستم CRM مدیران فروش میتوانند با آگاهی کامل از تمام اطلاعات مربوط به مشتری، اطمینان حاصل کنند که مشتری در چه وضعیتی است.

مقاله پیشنهادی: CRM چیست؟

مزایای سیستم CRM در مدیریت فروش

  • کارایی بیشتر تیم فروش
  • نرخ تبدیل بیشتر
  • افزایش اتوماسیون
  • بهبود تعامل با مشتری

با تجارت الکترونیک بیشتر آشنا شوید

مقالات مشابه

Related Articles