×

بیشتر بدانیم

6 + 6 نوع وبسایت متداول که می‌توانید، ایجاد کنید - قسمت دوم

 

  1. وب­سایت غیرتجاری - Nonprofit Website

به همان روشی که مشاغل برای حضور آنلاین خود به وب­سایت­ها نیاز دارند، افرادی که کار تجاری ندارند هم این کار را انجام می‌دهند. یک وب­سایت غیرتجاری، ساده‌ترین راه برای بسیاری از افراد برای تهیه کمک مالی است و اولین جایی خواهد بود که بسیاری از افراد به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک فعالیت غیرتجاری و تعیین اینکه آیا آنها می­خواهند از این فعالیت حمایت کنند یا نه، خواهند بود.

اگر شروع به کار غیرتجاری کرده‌اید یا قصد شروع آن را دارید، پس ایجاد وب­سایت برای سازمان شما یک گام مهم برای اثبات حقانیت شما و دستیابی به افراد بیشتر است. شما می‌توانید از این وب­سایت برای پروژه‌هایی که سازمان شما با آن مقابله می‌کند، پیروان را تشویق به حمایت و کمک‌های مالی کنید.

توجه: برای انجام کمک­های مالی از طریق وب­سایت، شما باید همان مراحلی را که صاحبان سایت­های تجارت الکترونیک انجام می دهند، انجام دهید. برای جلب اعتماد مشتری یک گواهی SSL دریافت کرده و یک حساب بانکی تنظیم کنید تا بتوانید پرداخت کارت اعتباری را بپذیرید.

 

٨. وب­سایت آموزشی - Educational Website

وب­سایت­های مؤسسات آموزشی و کسانی که دوره­های آنلاین ارائه می‌دهند، در این دسته از وب­سایت­های آموزشی قرار می‌گیرند. هدف اصلی این وب­سایت­ها ارائه مطالب آموزشی به بازدیدکنندگان و یا ارائه اطلاعاتی از یک موسسه آموزشی می­باشد.

برخی از وب­سایت­های آموزشی دارای تبلیغاتی همانند تبلیغات وب­سایت­های سرگرمی و رسانه‌ای هستند. این موسسات دونوع شیوه خدمات دارند، دسته اول مدل­های اشتراک یا محصولات آموزشی را برای خرید ارائه می­دهند و دسته دوم از این نوع وب­سایت­ها برای آموزش آنلاین فعالیت می­کنند.

 

  1. وب­سایت اینفوپرینر - Infopreneur Website

وب­سایت­های اینفوپرینر کمی با وب‌سایت‌های کسب­وکار و تجارت الکترونیک شباهت دارند، اما آنها یک نوع منحصر به فرد از تجارت آنلاین را نشان می­دهند.

وب­سایت اینفوپرینر، محصولات اطلاعاتی را تولید کرده و به فروش می­گذارد. این محصولات به صورت دوره­های آنلاین، آموزش­ها، فیلم­ها و یا کتاب­های الکترونیکی هستند.وب­سایت­های اینفوپرینر با هدف ایجاد یک برندِ دانش، فعالیت می­کنند و بازدیدکنندگان را متقاعد می­کنند که این برند دانش بهتر از دیگر برندها است و به فروش محصولات آموزشی می­پردازد.

 این وب­سایت برای فروش ایمن محصولات اطلاعاتی خود، باید مانند دیگر وب­سایت­های تجاری  گواهی SSL بگیرد و یک حساب بانکی برای دریافت هزینه‌های پرداختی با کارت اعتباری ایجاد کند. این گونه وب­سایت­ها بهتر است از نرم­افزار تجارت الکترونیک استفاده کنند تا کاربر خریدی راحت­تر و لذت‌بخش‌تر داشته باشد.

وب­سایت اینفوپرینر دو چیز را شامل می‌شود:

  1. محتوای رایگان، که به عنوان ابزاری برای بازاریابی سایت و جذب مخاطب است
  2. محصولات پولی، که سود آنها را شامل می‌شود. بنابراین ساختن یک وب­سایت خوب برای این گونه تجارت­ها بسیار مهم است.

 

  1. وب سایت شخصی - Personal Website

همه­ی وب­سایت­ها با هدف کسب درآمد ایجاد نشده­اند، بسیاری از افراد با ایجاد وب­سایت­های شخصی، افکار خود را با دیگران به اشتراک می­گذارند این دسته شامل وبلاگ­های شخصی، بلاگ­ها و خاطرات مصور که افراد با جهان به اشتراک می­گذارند، می‌شود.

گاهی اوقات یک وب­سایت شخصی به قدری محبوب می­شود که می‌توان از آن کسب درآمد کرد اما در درجه اول به عنوان راهی برای به اشتراک‌گذاشتن احساسات ، تفکرات و هنر شما با دیگر افراد است. ساختن یک وب‌سایت شخصی از بسیاری از وب‌سایت‌های معرفی‌شده قبلی، آسان­تر است به این دلیل که امتیاز این وب­سایت از دیگر وب­سایت­ها کمتر است.

قالب­های ساده­ای برای این وب­سایت‌ها موجود است که مطابق با سلیقه شما قابل انتخاب و استفاده است.

 

  1. پورتال وب - Web Portal

پورتال‌های وب اغلب وب­سایت­هایی هستند که برای اهداف داخلی در یک کسب­وکار، سازمان یا موسسه طراحی شده‌اند. آنها اطلاعات را در قالب­های مختلف از منابع مختلف در یک مکان جمع می­کنند تا کلیه اطلاعات مربوطه را برای افرادی که نیاز به دیدن آن دارند در دسترس قرار دهند. این گونه وب­ها غالباً برای کاربران مختلف دارای ورود به سیستم و پورتال شخصی هستند تا اطمینان حاصل کنند که اطلاعات قابل دسترسی برای نیازهای خاص آنها مفید است.

پورتال­های وب به طور کلی شامل برنامه‌نویسی پیچیده­تر و طراحی سنگین­تری نسبت به دیگر موارد ذکر شده در لیست هستند به طوری که به برنامه­نویسان وب ماهر و با تجربه نیاز دارد.

 

12.وب­سایت ویکی - Wiki or Community Forum Website

اکثر افراد با وب­سایت­های ویکی به واسطه وب­سایت ویکی­پدیا آشنا هستند. ویکی‌ها تقریباً در هر موضوعی که می توانید تصور کنید، ایجاد می­شوند. به هر وب‌سایتی که در آن کاربران مختلف قادر به همکاری در تولید محتوا هستند، وب­سایت ویکی می­گویند.

ویکی­ها برای انجمن­های فن، منابع کسب­وکار و همچنین جمع‌آوری منابع اطلاعاتی با ارزش­، وجود دارند. شروع یک وب­سایت ویکی می­تواند بسیار ساده باشد، به خصوص اگر به جای هزینه برای ایجاد وب­سایت، از ابتدا از یک نرم‌افزار موجود یا سازنده سایت ویکی کمک بگیرید.

پس اگر میخواهید اطلاعات و منابع موجود را در یک فضای مرکزی جمع کرده و در دسترس افراد قرار دهید، این دسته وب­سایت انتخاب شما است.

 

چه نوع وب­سایتی ایجاد خواهید کرد؟

هر نوع وب­سایتی را که می­خواهید ایجاد کنید، مهم است که متناسب با هدف و تفکرتان باشد و اولین قدم قبل از شروع به کار رسمی وب­سایت شناخت کاربرتان است و پاسخ به این سوال که کاربر من کجاست؟؟؟