×

بیشتر بدانیم

فروشگاه اینترنتی، بایدها و نبایدها

 

امروزه در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی کار بسیار سریع و تا حد چشم‌گیری آسان است و شما فارغ از این که در چه شهری هستید، می‌توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی یک سایت اینترنتی را راه ‌اندازی کرده و فعالیت خود را در حوزه کسب‌وکارهای آنلاین شروع کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید یک سایت فروشگاهی در قم را راه‌اندازی کنید و به سراسر ایران محصولات خود را ارسال نمایید تا همه افراد بتوانند از محصولات شما استفاده کنند.

همین سادگی فرآیندها باعث شده تا امروزه برای رسیدن به موفقیت شرایط سخت‌تر از گذشته باشد و حالا شما در حوزه‌‌ای که در حال فعالیت در آن هستید، رقیبان بسیار زیاد و مختلفی خواهید داشت که باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشید. بایدها و نبایدهای مختلف را رعایت کنید تا به شما کمک ‌کند در این بازار رقابتی از دیگران جلوتر باشید. توجه به رقبا و داشتن یک برنامه مشخص می‌تواند مسیر شما را برای رسیدن به قله موفقیت هموارتر کند.

موضوع بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت، این است که طراحی یک فروشگاه اینترنتی نیاز به دقت و برنامه‌ریزی بسیار دقیق دارد و شما باید به بایدها و نبایدهای این حوزه مسلط شوید تا بتوانید یک سایت فروشگاهی در قم را به صورت حرفه‌ای ایجاد کنید.

 

6 خطا بزرگ در طراحی سایت

مهم‌ترین نبایدها و خطاهایی که در طراحی فروشگاه اینترنتی لازم است، به آن توجه کنید و از انجام آن پرهیز کنید:

  1. نمایش‌ندادن تعداد اجناس در لیستِ سبدخرید
  2. نداشتنِ لینک به صفحه اختصاصی هر محصول
  3. سبک نادرست برای صفحه‌بندی محصولات
  4. فیلتر نکردن محصولات بر اساس قیمت
  5. نمایش ندادن نماد اعتماد الکترونیکی(اینماد)
  6. عدم نمایش موجودی محصولات

 

4 کاری که در طراحی سایت باید انجام داد

با توجه به نبایدهای طراحی سایت که لازم است تا از آنها اجتناب کرد، برخی بایدهایی نیز در این فرآیند وجود دارد که توجه به آنها امری ضروری و بسیار مهم است. از مهم‌ترین بایدهای طراحی فروشگاه اینترنتی در قم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تولید محتوای حرفه‌ای
  2. افزایش امنیت در سایت
  3. فرآیند خرید راحت
  4. توجه به نظرات کاربران

شما می‌توانید با توجه به موارد گفته شده، یک فروشگاه اینترنتی با کیفیت و درجه یک داشته باشید.

 

طراحی سایت فروشگاهی

اگر قصد دارید تا یک سایت فروشگاهی در قم را برای کسب‌وکار خودتان طراحی کنید، لازم است تا به برخی از نکات کلیدی که افراد عموما آنها را در نظر نمی‌گیرند، دقت کنید.

بسیاری از افراد در هنگام طراحی وب سایت فروشگاهی خود، همواره در رابطه با هدررفتن زمان و پول نگران هستند. اما باید به این موضوع توجه داشت که می‌توان با توجه به اصول طراحی سایت فروشگاهی حرفه‌ای و موفق، وب سایتی را ایجاد کرد تا به سرعت در بین کاربران به شهرت رسیده و جایگاه ویژه‌ای در بین کاربران پیدا کند.

از مهم‌ترین اصول طراحی سایت فروشگاهی موفق، می‌توان به پارامترهای زیر اشاره کرد:

 

سادگی و پیچیده نبودن

یکی از اصول طراحی سایت، سادگی و پیچیده نبودن آن است.

تحقیقات و آمارها نشان داده که طراحی پیچیده و به هم ریخته یک وب‌سایت می‎تواند تاثیر زیادی بر روی عدم موفقیت آن گذارد. اگر طراحی فروشگاه آنلاین شما از قانون سادگی و وضوح پیروی کند، شما می‎توانید کاربران را بدون سر در گم شدن به بخش‎های مورد نظرشان هدایت کرده و فرآیند خرید را برای آن‎ها آسان کنید. به هر میزانی که وب سایت شما سادگی داشته باشد، به همان اندازه می‎توانید مطمئن باشید که کاربران با آن ارتباط برقرار خواهند کرد.

 

استفاده از تصاویر با کیفیت

یکی از مواردی که اکثر سایت‌های فروشگاهی رعایت نمی‌کنند، استفاده از تصاویر با کیفیت و یا جدید است. آنها عموما از عکس‌های آماده یا قدیمی که در اینترنت وجود دارد، کمک می‌گیرند که این مسئله می‌تواند باعث پایین آمدن کیفیت سایت شما شود.

اگر مدیر یک سایت فروشگاهی در قم از نظر مالی در شرایط خوبی قرار داشته باشد، می‌تواند از محصولات خود تصاویر حرفه‌ای و با کیفیتی تهیه کند تا جلوه ‌ای خاص و فوق العاده به وب سایت خود دهد. مطمئنا وجود تصاویر اختصاصی در فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند شما را در رقابت اینترنتی نسبت به رقبا پیش اندازد.

 

انتخاب هوشمندانه رنگ‌ها

برای این که سایت فروشگاهی شما از رقبا متمایز باشد، لازم است تا به رنگ‌ها دقت کرده و انتخاب هوشمندانه‌ای در این زمینه داشته باشید. استفاده از رنگ‌های مختلف باعث سردرگمی کاربران می‌شود ولی اگر شما دقت زیادی در انتخاب رنگ‌ها داشته باشید و آنها را به درستی انتخاب کنید، می‎توانید کاربران را در سایت نگه داشته و از خسته‌شدن آنها جلوگیری کنید.

 

طراحی سایت فروشگاهی در قم

اگر بخواهیم در رابطه با طراحی یک سایت فروشگاهی در قم صحبت کنیم، موضوعات مختلفی است که نیاز است به آنها پرداخته شود. افرادی که قصد طراحی و ساخت یک وب‌سایت فروشگاهی دارند، همواره این سوال را مطرح می‌کنند که فرایند طراحی سایت چقدر زمان می‎برد.

در پاسخ به این پرسش باید گفت که با توجه به امکانات مورد نظر شما، برای طراحی سایت فروشگاهی بین ۳۰ تا ۴۰ روز زمان نیاز است. البته روش‌های دیگری نیز برای کاهش مدت زمان طراحی وجود دارد.

سوال دیگر افراد در زمینه طراحی سایت فروشگاهی در قم هزینه‌ای است که برای این کار نیاز است تا پرداخت کنند. پاسخ این سوال را می‌توان به این شکل داد که هزینه طراحی سایت فروشگاهی به تکنولوژی‌های مورد استفاده و همین طور امکانات مورد نظر کاربر بستگی دارد و نمی‌توان قیمت دقیقی برای کار در نظر گرفت.

بهتر است تا پیش از درخواست طراحی سایت فروشگاهی، نگاهی به ویژگی‌های مورد نظر خود کرده و با توجه به امکانات مورد نظرتان، از طراحان سایت درخواست کنید که تخمین دقیقی در رابطه با هزینه طراحی سایت به شما دهند.

 

حرف آخر

اگر تا به حال وارد فضای تجارت الکترونیک نشده‎اید، وقت آن رسیده تا با ایجاد یک سایت فروشگاهی در قم، فعالیت خود را در حوزه اینترنت آغاز کنید. با رشد اینترنت، عدم توجه به این فضا می‌تواند به منزله شکست کسب و کار شما در آینده‌ای نچندان دور باشد.