×

بیشتر بدانیم

توییتر و نکته‌های تولید و خلق محتوای اون

توییتر و نکته‌های تولید و خلق محتوای اون

قبل اینکه نکته‌هایی رو برای خلق توی توییتر بررسی کنیم، می‌خوام یکم از خود توییتر و فضاش بگم.

بین شبکه‌های اجتماعی، لینکدین مثل دفتر کار شماست یا فیس‌بوک مثل سالن نشیمن خونمون هستش. اما توییتر مثل پارک میمونه. شما وقتی میری پارک که بخوایی ذهنت رو آروم کنی. حالا اونجا کلی آدم می‌بینی، با قشرهای متفاوت و با هر کدوم که بخوایی می‌تونی ارتباط برقرار کنی. همین ارتباط راحت با هر مخاطبی بود که توییتر رو به یه پلتفرم تاثیر‌گذار برای تولید محتوا و بازاریابی کسب‌وکارها تبدیل شد.

توی توییتر شما تعداد حروف محدودی برای نوشتن داری و این یه نکته مثبته، شما باید خیلی خلاق باشی که بتونی توی این تعداد حرف کم، منظورتو به مخاطب برسونی و خب درنهایت هم متن، عکس و... که توییت میشه، جذاب‌تر و با کیفیت‌تر هست.

توی توییتر خیلی راحت از روی پروفایل و توییت افراد، میتونی بفهمی به محتوای تو علاقه دارن یا ن، مخاطب تو هستن یا ن. اگه تشخیص دادی مخاطب تو هستن، می‌تونی باهاشون ارتباط بگیری و بهشون بگی، الان داری چیکار می‌کنی یا توی ذهنت چی می‌گذره.

پس یادمون باشه، توییتر یه جور ارتباط غیر رسمی با مخاطبه. سعی کن خودت باشی و شوخ‌طبعیت رو نشون بدی.

 آمارها نشون میده کاربرای توییتر، عاشق توییت‌های طنز هستن.

خب دیگه بریم سراغ نکته‌هایی که باید برای تولید و یا خلق محتوا توی توییتر رعایت کنیم.

یه سری نکته که باید برای حضور در توییتر و خلق محتوا بهشون توجه کنی:

 

  1. یادت باشه همیشه حضور مستمر داشته باشی.

حضور مستمر باعث میشه، توی ذهن مخاطب هک بشی. پس سعی کن، توی طول روز کمه کم 2/3 تا پست بزاری و حتما هم سر یه تایم مشخص این کار رو بکن.

  1. خط مشی داشته باش.

درسته من گفتم به نوشته‌ها و... طعم طنز بده اما از هر دری حرف‌زدن و استفاده از موضوعات طنز بی‌ربط کار اشتباهی هست. پس برای توئیت‌نوشتن و... یه چارچوب بزار و توی حیطه کاری خودت بنویس با یکم چاشنی طنز.

  1. خلاقیت داشته باش.

سعی کن خودت خالق نوشته‌هات باشی. شاید کپی‌کردن نوشته‌های دیگران که به کار تو مربوط هست، یکی دوتا طرفدار پیدا کنه. اما در کل به ضرر تو تموم می‌شه.

  1. عکس و فیلم هم داشته باش.

بعضی وقتا بین توییت‌های متنی‌ات، از عکس و فیلم هم استفاده کن. این‌طوری به مخاطب یه جور جایزه دادی و باعث جذاب‌شدن محتوای صفحه‌ات میشه.

  1. از هشتک، به‌جا استفاده کن.

استفاده از هشتک‌های نامربوط با محتواتون هم باعث سرخوردگی مخاطب میشه، هم امکان پیداکردن مخاطب درست رو ازت می‌گیره. هشتکی انتخاب کن که به پیداکردن مخاطب هدفت کمک کنه.

 

برای حرف پایانی می‌خوام از ارزش توییتر برای خودم بگم، شاید به شما هم کمکی بکنه.

ارزش اول اون پیداکردن همکارایی بود که هم عقیده با من بودن و خب کارا لذت‌بخش‌تر پیش می‌رفت.

ارزش دوم پیداکردن آدم‌های مرجعی بود که من به حوزه کسب‌وکارشون علاقه داشتم اما جز تخصص خودم نبود و خب این که با حرفه‌های متنوع آشنا بشم، برای من لذت‌بخش بود.

و ارزش سوم این بود که می‌تونستم عقایدم، تفکراتم و هویتم رو بدون هیچ ترسی داد بزنم.

حرف آخر:)

توییت بزارید، از چیزی نترسید، لذت ببرید، موفقیت با شماست.