×

بیشتر بدانیم

توسعه فردی به پیشرفت کسب‌وکار کمک می‌کنه؟

مؤسس یک شرکت یا سرمایه‌گذار بودن خیلی بیشتر از کسب‌وکاری که شروع می‌کنین، دارای اهمیته. مردم از شخص یا ایده‌ای که پشت کسب‌وکار هست، خرید می‌کنن. مردم وقتی شخص سرمایه‌گذار و ایجاد‌کننده رو بشناسن و بهش اعتماد داشته باشن، تصمیم به خرید می‌گیرن. شما باید به عنوان یک فرد در کسب‌وکارتون پیشرفت کنین تا به یک سرمایه‌گذار و مؤسس تبدیل بشین که مورد اعتماد مشتریا و مخاطبین هدفش هست.

این ناراحت‌کننده‌ است که یک مؤسس شرکت احساس کنه که به درجه مورد نیاز در کسب‌وکار رسیده و دیگه نیازی به رشد و ترقی نداره.

 Kimanzi Constable نویسنده و مشاور معروف میگه: من این درس رو به مشکل‌ترین وجه ممکن در اولین کسب‌وکارام یاد گرفتم. به همین دلیل، مشکلات زیادی در اولین کسب‌وکارم داشتم و در نتیجه تو کسب‌وکار دوم تلاش کردم که تمام تلاشمو بکنم تا بهترین ورژن خودم باشم. که نتیجه رشد و پیشرفت گسترده سالانه برای خودم بوده.

 

5راهی که پیشرفت شما به پیشرفت کسب‌وکار کمک میکنه.

موارد زیر 5 راه ساده ولی مهم برای پیشرفت‌کردن و تبدیل به یک مؤسس شرکت قدرتمندتر شدن هست؛ این موارد شما رو به سمت رشد در زندگی و کسب‌وکار هدایت می‌کنه. اگر شما تصمیم گرفته باشین، سخت‌ترین کارها رو هم برای موفقیت انجام بدین. مهم نیست که تا الان چقدر تونستین پول در بیارین، همیشه فرصت برای رشد و ترقی وجود داره.

1- عادات سالم رو پیشرفت بدین.

عادات، کلید تغییر ماندگار در زندگی هستند. این عادات نمی‌تونن مثل یک لیست کارهای روزمره باشن، بلکه باید به روش دائمی زندگی‌تون تبدیل بشن. ایجادکردن عادات سالم می‌تونه یک تغییر متداوم و اساسی تو زندگی‌تون بده. عاداتی رو ایجاد کنین که کمک کنه اهداف زندگی و کسب‌وکار تون رو بدست بیارین. این ممکنه به معنای رهاکردن چیزایی باشه که در نهایت برای شما و کسب‌وکار تون خوب و مفید نیستن. ورزش‌کردن، انتخاب موادغذایی مناسب و مطالعه‌کردن برخی از عاداتی هستند که به رشد شما کمک می‌کنن.

 

2- همیشه به دنبال یادگیری باشین.

برای اینکه به درجه‌ی متخصص در زمینه‌ای برسین، باید به مطالعه ادامه بدین. همیشه یه مطلب جدید برای یادگرفتن و پیشرفت در حوزه کار شما هست. هر هفته کتابای خوب رو مطالعه کنین. کتابایی هستن که تمامی مطالب دانشگاهی رو در صفحات خودشون دارا هستن.

گذروندن دوره های آموزشی، معلم خصوصی گرفتن یا استفاده از اینترنت برای مطالعه‌کردن شما رو راجع به استراتژی های مفید برای زندگی و کسب‌وکار تون آگاه می‌کنه.

خیلی از متخصص‌ها فقط تو ذهن خودشون متخصص هستن. یک حرفه‌ای واقعی در تمام طول زندگیش به دنبال علم و یادگیری هست و هیچ‌وقت خودش رو بالاتر و بی نیاز از یادگیری نمیبینه.

 

3- کسب‌وکارتون رو با مشورت دیگر مؤسس‌هایی که از شما جلوتر هستن، برنامه ریزی کنین.

با هر مؤسس کسب‌وکار یا استارت‌آپ موفقی که صحبت کنین، احتمالا بهتون میگن که بخش بزرگی از موفقیت‌شون بخاطر داشتن یک مشاور حرفه‌ای و با تجربه هست. این مشاور کسیه که هر کاری که شما قصد انجام دادنش رو دارین تابحال تجربه کرده. این مشاورها موانعی رو دیدن و پشت سر گذاشتن که شما هنوز باهاشون مواجه نشدین و درکشون نکردین. تجربه ی اونا در زندگی می‌تونه برای شما منافع زیادی داشته باشه.

برنامه‌ریزی و مشاوره‌کردن با این مدل موسس‌ها، یا هر کسی که از شما بالاتر و بهتره، یک راه برای رشد هست. ما در برهه‌ای از زمان زندگی می‌کنیم که شما می‌تونین به برنامه‌های نبوغ فکری و مشاوره برای استارت‌آپ و تأسیس کسب‌وکار از طریق آنلاین و یا حضوری دسترسی داشته باشین. می‌تونین این برنامه‌ها رو مشاهده کنین و به سرعت هر چی نیاز دارین، یاد بگیرین و از همه‌ی این مطالب و دانستنی‌ها و مشاوره‌ها بهره ببرین. این مورد هم یک راه دیگه برای پیشرفت در کسب‌وکارتون هست.

 

4- احساس رضایت بیش از حد شما، آفت کسب‌وکارتون میشه

اعتماد به نفس کاذب و از خودراضی‌بودن به سرعت پیشرفت شما رو منحل می‌کنه. وقتی احساس موفق‌بودن بهتون دست میده، یا از وضعیت فعلی کسب‌وکارتون خوشحال میشین، در ریسک  قرار می‌گیرین. همیشه برای همه داشته‌هاتون تو زندگی و کسب‌وکار سپاسگزار باشین، ولی سپاسگزاری و اعتماد به نفس کاذب رو با هم اشتباه نگیرین؛ حتی در صورتی که مرحله‌ای از موفقیت رو کسب کردین، اجازه ندین رضایت بیش از حد از کارتون مانع شما از تعیین اهداف بزرگتر بشه.

 

5- به «چرا»ی بزرگترتون فکر کنین.

 شما این کسب‌وکار و مدل زندگی رو با دلیل مخصوصی شروع کردین. اون علت «چرا» ی بزرگتر هست. اونایی که فقط برای پول کسب‌وکار رو استارت میزنن، خیلی دوام نمیارن. وقتی کسب‌وکار رو برای حل یک مشکل شروع می‌کنین، توجه و دقت بر روی اون «چرا» باعث رشد شما میشه.

رشد دادن یک کسب‌وکار کار سختیه. زندگی خوبی‌داشتن که به شما اجازه‌ی آزادی بده و اثرگذار باشه هم سخت‌تره. اگرچه که می‌تونین جفتش رو انجام بدین و کسب‌وکار مورد علاقتون رو بسازین، موقعی که وارد حوزه اشتغال و کار پیشرفت میشین. وقتی متوجه بشین که همیشه مرحله دیگه‌ای از موفقیت برای کسب‌کردن هست، هیچ موقع اشتیاقی رو که از اول باعث شروع کسب‌وکار تون شد، از دست نمیدین.

این هفته، این 5 مورد رو ملاحظه کنین و ببینین که کدام یک از این موارد رو نیاز به اعمال در زندگی‌تون دارین. عادات سالم رو ایجاد کنین که امکان خلق ایده‌ها و متود‌هایی رو بهتون میدن که تو زندگی و کسب‌وکار باعث موفقیت شما میشه. اجازه ندین غرور، کسب‌وکارتون رو تبدیل به آمار پیشرفت برای اشخاص دیگه بکنه.